Gazeta codzienna

Sztuka. Kultura. Nauka.

* * *
Merkuriusz Polski dzieje wszystkiego świata w sobie zamykający dla informacji pospolitej. Od 3 stycznia 1661.
wtorek, 4 Sierpień, 2020 - 16:25
pon., 10/06/2013 - 22:42
Kategoria: 

Dzieje wszystkiego w sobie zamykający dla informacji pospolitej. Merkuriusz Polski zalicza się do najstarszych polskich tytułów. Wersja internetowa funkcjonowała od 2008 roku, początkowo jako witryna anglojęzyczna. 

Wydawnictwo Merkuriusz jest przedsiębiorstwem zainspirowanym lokalną historią, lokalnymi opowieściami. Staramy się przywracać blask przeszłości, ratować zapomniane, zwracać uwagę na to co tracimy w codziennym pośpiechu.

Staramy się wyznaczać nowe kierunki, aby móc jeszcze funkcjonować w sferze Internetu. Wydaje się to w dzisiejszej sytuacji gospodarczej celem dość trudnym: prowadzenie czasopism w celu utrzymania wysokiej jakości wydawniczej w wielu krajach jest już domeną fundacji o dobroczynnym charakterze. Nasze przedsiębiorstwo wciąż jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. 

Prowadząc biznes dziś już coraz bardziej w sieci Internet, odkrywamy go na nowo. Staramy się redefiniować to pojęcie, tak aby móc nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością gospodarczą, nie zapominając jednakże o celach i misji zawodu wydawców.

Rzeczywistość zmienia się jakby szybciej wokół nas. Sam mam trudności z nadążeniem za tym wszystkim. Nasi pracownicy wnoszą bardzo wiele w charakter przedsiębiorstwa- a są to osoby często dość nietypowe i nieprzeciętne, zainteresowane sztuką i kulturą. 

Mamy nadzieję że będziemy Państwu mogli służyć "dziejami wszystkiego świata" także w kolejnych latach.

Adam Fularz
Wydawca, "Merkuriusz Polski"