Gazeta codzienna

Sztuka. Kultura. Nauka.

* * *
Merkuriusz Polski dzieje wszystkiego świata w sobie zamykający dla informacji pospolitej. Od 3 stycznia 1661.
poniedziałek, 21 Styczeń, 2019 - 08:50

Hacking w czasach sieci społecznościowych

ndz., 12/11/2017 - 18:00
Kategoria: 

Facebook sam mi kogoś dodał do znajomych, w sobotę wieczorem kiedy nie używałem Fejsbooka bo byłem widzem w operze i telefon miałem w ogóle wyłączony bo się rozładował. Dziwne. W ogóle dostałem na pocztę prywatną informację że prawie wszystkie konta w sieci FB są shakowane. Brzmiał on tak:

"Prawie wszystkie konta na FB są zhakowane. Zdjęcia profilowe i imiona są wykorzystywane do tworzenia nowych kont na Facebooku. Hakerzy wysyłają zaproszenia do twoich znajomych z prośbą, by je zaakceptowali. Od tej chwili piraci mogą pisać co chcą, podszywając się pod ciebie!... .Chcę, żebyście wiedzieli, że nie zamierzam otwierać nowego konta, więc proszę nie zgadzajcie się na ewentualne nowe zaproszenia ode mnie".

Facebok sam dodał kogoś do moich znajomych. Zobaczyłem nagle że z kimś jestem połączony na Messengerze a tej osobie nic nie wysyłałem ani nic nigdy od niej nie odebrałem. Stało się to kiedy byłem na operze, i na pewno nie korzystałem z komputera ani z telefonu, oglądając ową operę. W ogóle godzinę wcześniej telefon mi się rozładował i się wyłączył i na pewno o tej godzinie kiedy to się stało, nie działał. Dziwne i straszne.

Adam Fularz