Gazeta codzienna

Sztuka. Kultura. Nauka.

* * *
Merkuriusz Polski dzieje wszystkiego świata w sobie zamykający dla informacji pospolitej. Od 3 stycznia 1661.
poniedziałek, 21 Styczeń, 2019 - 09:15

Kłótnia po śmierci człowieka który dokonał samospalenia

wt., 31/10/2017 - 17:25
Kategoria: 

W jednej z gazet pojawił się dziwny komentarz po śmierci człowieka który dokonał samospalenia. Jego autorowi zarzucono nawet zezwierzęcenie. Niemniej znalazło się również wielu, którzy słowa tego autora rozpowszechniali. Tekst ten wywołał dziesiątki reakcji- pozytywnych jak i skrajnie negatywnych.

Fragmenty komentarza: „Ależ się cieszą z tej śmierci. Ależ na nią czekali. (…) Skarbnik partyjny wspólnie z Sorosem już kombinują, ile będzie kosztowała szopka, którą zrobią z pogrzebu”. - pisze jeden z publicystów.

Jego pełen tekst brzmiał "Ależ się cieszą z tej śmierci. Ależ na nią czekali. Ależ o niej marzyli. (…) Skarbnik partyjny wspólnie z Sorosem już kombinują ile będzie kosztowała szopka, którą zrobią z pogrzebu. (…) Cieszą się też dlatego, że ktoś to zrobił za nich. Nic nie zakłóci luksusowego życia elit III RP. (...) Mieli 'wkładkę mięsną' w reprywatyzowanych bandycko kamienicach, chcą wkładki pogrzebowej w marszach totalnej opozycji".

Inna bardziej pełna wersja

"Ależ się cieszą z tej śmierci. Ależ na nią czekali. Ależ o niej marzyli. Znany dziennikarz-celebryta już skrobie legendę wrażliwca, który nie mógł znieść tego, co się dzieje. Ale gdyby przeżył, nie miałoby to takiej mocy. Więc aż podskakuje z podniecenia. Na minutę się nie zatrzymał. Nie pomyślał. Nie pomodlił.Skarbnik partyjny wspólnie z Sorosem już kombinują ile będzie kosztowała szopka, którą zrobią z pogrzebu.
Logiczne. Znany profesor, ich autorytet, powiedział przecież głośno: „nasza walka potrzebuje śmierci”. Potrzebuje dramatycznie, bo niestety udawanie ofiary w grudniu zostało przypadkiem nagrane. Scenariusz się posypał. Próba uzyskania przesilenia społecznego się nie udała.
Spróbują teraz. Nic, nic poza polityką w ich słowach i nekrologach nie ma.
Cieszą się też dlatego, że ktoś to zrobił za nich. Nic nie zakłóci luksusowego życia elit III RP. Jak to zwykle w postkomunistycznym establishmencie, cierpienie musi spaść na maluczkich."

Treść komentarza pochodzi z sieci Facebook. Uważamy za stosowne nie podawać danych autora tych słów. (redakcja)