Gazeta codzienna

Sztuka. Kultura. Nauka.

* * *
Merkuriusz Polski dzieje wszystkiego świata w sobie zamykający dla informacji pospolitej. Od 3 stycznia 1661.
poniedziałek, 21 Styczeń, 2019 - 09:08

O wyłączenie Polskiej Akademii Nauk z walki z ideologiami politycznymi

czw., 04/01/2018 - 15:47
Kategoria: 

Petycja o wyłączenie naukowców i Polskiej Akademii Nauk z systemu propagandowego Maszyna Bezpieczeństwa Narracyjnego 

 
do Prezydent RP p. Andrzej Duda

Szanowni Państwo,
Przetrzegam przed włączeniem  do systemu Maszyna Bezpieczeństwa Narracyjnego systemu polskiej nauki.

Już bez tego polscy naukowcy mają status pariasów w świecie nauki światowej. Są bowiem postrzegani prez pryzmat polskiego pochodzenia- kojarzonego w Europie np. z bardzo głośnymi w prasie atakami polskich obywateli na osoby homoseksualne/ transgender (ostatnie bardzo głośne przypadki w UK- ciężkie pobicie homoseksualisty przez Polaka- czy w Berlinie- pobicie osoby transseksualnej w kolei Sbahn przez grupe Polaków) czy z atakami na uchodźców wykonywanych przez obywateli Polski. 
 
Polscy naukowcy są nierzadko postrzegani jako hochsztaplerzy i oszuści, bowiem wiedza jaka jest im przekazywana w polskim systemie edukacji, jest często drastycznie upolityczniona, nieobiektywna, jednostronna, nierzadko wprost sfałszowana (fałszywe treści pojawiają się np. w podręcznikach). 
 
Na przykład wiedza historyczna przekazywana adeptom historii jest "biased" i reprezentuje nieobiektywny punkt widzenia, przez co rodzimych historyków bardzo często postrzega się poza Polską jako oszustów moralnych, hochsztaplerów, kłamców intelektualnych podpierających swoje poglądy na skrajnie wątpliwej moralności nacjonalistycznej.  

Wg ogłoszonej w mediach informacji do systemu propagandowego MaBeNa mają zostać włączone "stacje naukowe Polskiej Akademii Nauk"- cytuje prof. Zybertowicza portal dziennik.pl

System MaBeNa ma mieć cele ideologiczne, przy czym sama nauka nie jest ideologiczna, w domyśle ma ona być bezstronna i pozbawiona uprzedzeń.
 
"Przeciwstawiamy się pewnej liberalno-lewackiej wizji"-podaje za prof. Zybertowiczem cele systemu MaBeNa portal onet.pl. Protestuję przeciwko poddawaniu Polskiej Akademii Nauk celom politycznym takim jak przeciwstawianie się określonym ideologiom politycznym. 
 
Doprowadzi to do ośmieszenia idei nauki polskiej nie tylko za granicą, ale także i w Polsce, gdzie coraz częściej nie wierzy się naukowcom, traktuje ich jako pracowników reżimu/ systemu. Wiarygodność tytułu naukowego jest już tak niska, że część osób nie przyznaje się do posiadania tytułu doktora ponieważ zamyka to zbyt wiele drzwi. Ludność traktuje naukowców coraz częściej jako oszustów, hochsztaplerów. Tytył naukowy zamiast pomagać, ośmiesza, powoduje że jest się w wielu środowiskach traktowanym z podejrzeniami o realizowanie jakiejś rządowej agendy.
 
Obawiam się że zaprzęgnięcie polskich naukowców i placówek PAN do systemu MaBeNa spowoduje że polscy naukowcy zajmujący się np. historią utrzymają opinię nieobiektywnych fałszerzy dokonujących wątpliwego moralnie wybielania dziejów własnego narodu i zakłamujących jego czarne karty historii.
 
Na marginesie, jako osoba pracująca w tej branży, dziwię się idei owej Maszyny Bezpieczeństwa Narracyjnego. Zasadą marketingową jakiej hołduję we wszystkich działaniach biznesowych jest to że dobry jakościowo produkt sam się obroni na rynku, a najcenniejszy marketing to uznanie w oczach klientów ( w tym przypadku: obywateli własnego kraju/ turystów odwiedzających ten kraj). 
 
Dobrych jakościowo produktów nie trzeba dodatkowo reklamować, bo popyt na nie zwykle przekraca ich podaż lub zdolności produkcyjne, wobec czego reklama inna niż marketing szeptany wykonywany bezpłatne przez zadowolonych klientów nierzadko jest zupełnie zbędna.  
 
Z wyrazami szacunku,
 
-- 

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.

 

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra